//
you're reading...
Genel

Siesta Vaktinde Aktüerya Alanında Yaşanan Son Gelişmeler

Yazın sıcağı, üniversitelerin tatili, bayram öncesi ve kısa da olsa bayram tatiline girerken, kimisinin ise tatilde olduğu şu vakitlerde özet olarak son günlerde aktüerya alanında ne yaşandığını özetlemek istedik. Kısa kısa siesta vakti okumalık özet yaşananları aşağıda bulabilirsiniz…

Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi 24-25 Haziran tarihlerinde ODTÜ Uygulamalı Matematik Enstitüsü ve Aktüerler Derneği organizasyonu ile ODTÜ’de 800’ün üzerinde katılımcı ile gerçekleştirildi. Sektörden, kamudan, üniversitelerden bir çok kişinin katıldığı kongrede CEO panelleri, paralel oturumlar ile bir çok akademik sunum gerçekleştirildi.

Noyan Doğan, Aktüerler Derneği Başkanı Taylan Matkap ile aktüerya ve aktüerliğe ilişkin bilgilerin paylaşıldığı keyifli bir röportaj gerçekleştirdi. Mesleğe ilişkin bilgiler ulusal basında yer aldı.

Okan Bayülgen’in TV 100’de yaptığı Muhabbetin Kralı programında aktüeryanın ne olduğuna değinildi. Bayülgen “İnsanın aktüer olası geliyor” yorumunu yaptı. Kendisini 3 seviyeden oluşan 13 sınavlık heyecanlı ralliye bekleriz…

 

Aktüerler Derneği önemli ve değerli bir işi gerçekleştirmek üzere girişimde bulunduğunu, bu girişimin sonuçlandığını ve “Aktüerler Derneği Kitaplığı”nın  kurulacağını belirtti. Aktüerler Derneği Başkan Yardımcısı Şirzat Çetinkaya tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Aktüerler Derneği olarak siz değerli üyelerimizin desteği ile şimdiye kadar aktüerya bilimine; seminer, kongre, üniversitelerde konuşma oturumları ve dersler ile destek vermeye çalıştık ve çalışıyoruz. Gelecek nesillere bilgi aktarımı sağlayabilmek ve akademik çalışmalara ağırlık vererek ülkemizin akademik topluluklarda daha iyi temsil edilmesine destek vermek, önem verdiğimiz ve önceliklendirdiğimiz amaçlarımız arasında yer almaktadır. Ayrıca herkesin eşit şartlara sahip olarak aktüerya alanında çalışmasını sağlayabilmek adına “Aktüerler Derneği Kitaplığı” kurulması için resmi mercilere başvurularımızı 2019 Haziran ayında tamamladık. Başvurularımız sonucu Derneğimize, Maltepe Belediye Başkanlığının olumlu dönüş yaptığının haberini vermek isteriz. Kitaplığımızı Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yer alan Panaromik kütüphanede oluşturma çalışmalarımız başlıyor (https://www.tskm.org.tr/galleries/detail/6#gallery-1).

Derneğimizin tek gelir kaynağının üyelik aidatları olması göz önünde bulundurulduğunda üyelerimizin ellerinde bulunan orijinal içerikli aktüerya bilimi ile ilgili Türkçe ya da farklı dillerde kaynakları aşağıda belirttiğimiz adrese ulaştırmalarını büyüyen kütüphanemize bir katkı olarak rica ediyoruz.

Hepinize yapacağınız kitap bağışları ve bilgiye vereceğiniz destek için şimdiden çok teşekkür ederiz…”

Adres;
Maltepe Belediyesi
Cumhuriyet Eğitim Merkezi
İdealtepe Mh. Mızrak Sok. No:4 Kat :2
Maltepe / İstanbul

Biz de okuyucularımız ve takipçilerimizi bu değerli girişime destek vermeye çağırıyoruz… Şimdiden teşekkür ederiz…

 

 

 

 

Reklam

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

İletişim

E-Posta: aktuerdunyasi@gmail.com
Twitter: aktuerdunyasi
Web: www.aktuerdunyasi.com

Bu blogu takip etmek ve yeni gönderilerle ilgili bildirimleri e-postayla almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 1.103 aboneye katılın

Blog İstatistikleri

  • 126.403 tıklama
Follow Aktüer Dünyası on WordPress.com
%d blogcu bunu beğendi: